MCOVER - Producent osłon harmonijkowych

Osłony harmonijkowe czym są?

Osłony harmonijkowe wykorzystywane są na szeroką skalę w różnego rodzaju urządzeniach i maszynach. Ich zastosowanie jest szerokie.

Podstawowym zadaniem, jakie mają osłony harmonijkowe jest ochrona ruchowych elementów maszyn przed dostawaniem się do ich wnętrza brudu, kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń, które mogłyby spowodować ich uszkodzenie. Istotne jest więc, aby osłony były solidne i szczelne. Dzięki temu, można będzie zapobiec zepsuciu się maszyny. Należy wybierać takie osłony do maszyn, co do których mamy pewność, że spełnią swoje zadanie we właściwy sposób.

 

Ważne jest również to, że osłony chronią także pracowników, którzy korzystają z maszyn. Zabezpieczają ich dłonie przed kontaktem z ruchomymi elementami maszyny. Pozwala to zwiększyć pewność, że pracownik podczas sterowania maszyną nie straci ręki lub palca. Bardzo często słyszy się, że takie tragiczne sytuacje zdarzają się w różnych przedsiębiorstwach. Powodem tego jest albo nie zastosowanie się do zasad BHP albo brak osłon harmonijnych na maszynach. Trzeba pamiętać, że osłona nie jest w stanie ochronić pracownika, który wkłada pod nią ręce. Dlatego też, konieczne jest tutaj wykazywanie się rozsądkiem ze strony pracowników, aby osłony do siłowników mogły faktycznie działać.

 

Podstawowym zastosowaniem osłon jest

 

ochrona silników hydraulicznych

ochrona ruchomych części maszyn przed dostawaniem się do ich wnętrza kurzu i innych zanieczyszczeń

ochrona śrub napędowych

 

Budowa osłony harmonijkowej

Każdy producent osłon harmonijkowych dokłada wszelkich starań, aby ten element został wykonany właściwie i przy użyciu najlepszych materiałów. Standardowa osłona harmonijna jest zbudowana z:

ramki prowadzącej

poszycia

ramki końcowej

 

Dzięki temu, że osłona harmonijkowa będzie zbudowana z takich właśnie elementów i z dobrej jakości materiałów, można będzie mieć pewność, że zadziała we właściwy sposób. Można będzie z niej korzystać przez długi czas i będzie wywiązywała się z ochrony maszyn w najlepszy z możliwych sposobów.


Lokalne tagi:

^